PD publikon dokumentet: Valdrin Pjetri pranoi krimin në Itali. Rama u informua - Bota Sot
PD publikon dokumentet: Valdrin Pjetri pranoi krimin në Itali. Rama u informua

Shqipëria

PD publikon dokumentet: Valdrin Pjetri pranoi krimin në Itali. Rama u informua

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 12:28
Gazment Bardhi

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka publikuar disa dokumenta që, sipas tij, i përkasin Kuesturës së Firencës në Itali dhe ku provohet dënimi i dhënë për Vladrin Pjetrin, kryebashkiaku në pritje i Shkodrës, 16 vite më parë.

“Kartela elektronike nga Kuestura e Firences, rezulton se Pjetri është arrestuar së bashku me shtetasin Altin Doda”, deklaroi Bardhi.

Image
Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat