E trishtë, ndahet nga jeta në moshë të re mjekja shqiptare

Shqipëria

E trishtë, ndahet nga jeta në moshë të re mjekja shqiptare

Më: 17 janar 2021 Në ora: 23:24
Eni Doko

Ndahet nga jeta në moshë në tre mjekja specialiste, Eni Doko. Lajmin e ka bërë me dije kryetarja e Federatës së mjekëve në Europë, Aurora Dollenberg.

Ajo shkruan se Doko ishte një njeri i mrekullueshëm dhe ka lënë pas një humbje të madhe për kolegët, familjen dhe miqtë.

“Dr. Eni Doko, nje Mjeke specialiste dhe njeri i mrekullueshem eshte larguar nga jeta, duke i lene familjes nje humbje te pamase dhe Ne si Koleg dhe miq te saj, duke na privuar nga privilegji qe ta kishim prane ne vitet qe vijne.

Dr. Eni me te qeshuren, bukurine dhe driten tende do mbetesh perhera ne zemrat tona”, shkruan ajo krah fotos.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat