Meta sqaron dashurinë për “hiking”: Unë në mal kam lindur - Bota Sot
Meta sqaron dashurinë për “hiking”: Unë në mal kam lindur

Shqipëria

Meta sqaron dashurinë për “hiking”: Unë në mal kam lindur

Më: 30 nëntor 2018 Në ora: 00:54
Meta sqaron dashurinë për “hiking”: Unë në mal kam lindur

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në emision “Opinion” të gazetarit, Blendi Fevziu ka rrëfyer arsyen pse është i dashuruar me ngjitjen në male.

I pyetur nga Fevziu, nëse dashuria për malin është një dashuri e re, Meta është përgjigjur se: “është një dashuri e lindur, sepse unë kam lindur në mal”.

PJESË NGA INTERVISTA:

BLENDI FEVZIU: Dashuria për malin është një dashuri e re, e këtyre kohëve të fundit?

PRESIDENTI META: Jo, dashuria për malet është një dashuri e lindur, sepse unë kam lindur në male, por përpjekja për të promovuar bukuritë tona të maleve, të alpeve është një përpjekje e mirëmenduar. 

Deri tani, ne këtë punë na i kanë bërë çekët, polakët dhe austriakët, tani mendoj që duhet ta bëjmë më shumë vetë, pasi disa nga pjesët më të bukura të Shqipërisë ndodhen atje, për fat të keq janë braktisur. Disa prej tyre janë gjallëruar, por njëkohësisht, nuk i kanë shpëtuar kësaj mungesës së përgjegjësisë dhe vizionit për të ruajtur natyrën dhe peisazhin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...