Kush më kë takohen në elitën e volejbollit të Kosovës? - Bota Sot
Kush më kë takohen në elitën e volejbollit të Kosovës?

Volejboll

Kush më kë takohen në elitën e volejbollit të Kosovës?

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 17:33
Kush më kë takohen në elitën e volejbollit të Kosovës?

Në ambientet e Shtëpisë së Sporteve, u tërhoq shorti për edicionin 2019/20 në Superligën e meshkujve në volejboll.

Të pranishëm ishin zyrtarët e Federatës së Volejbollit të Kosovës, Lulzim Gërguri, Valon Nikçi dhe Diellza Bytyqi.

Në Ligën e femrave veçohen disa ndeshje interesante. Te meshkujt Luboteni është kampion dhe te femrat Drita.

Java e parë e elitës së meshkujve 
AS Vushtrria-Ferizaj
Ulpiana-Theranda
Drita-Drenica
Luboteni-Peja
Prishtina Volley-Vëllaznimi

Java e parë e elitës së femrave 
Skenderaj-Gryka
Vushtrria-Kastrioti
M-Technologie-Ferizaj
Prishtina-Fushë Kosova
Feronikeli-Drita

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat