Nikçi: Premtime ka, mjete nuk ka nga ministria për klube - Bota Sot
Nikçi: Premtime ka, mjete nuk ka nga ministria për klube

Volejboll

Nikçi: Premtime ka, mjete nuk ka nga ministria për klube

Nga: Kemajl Goca Më: 26 maj 2020 Në ora: 14:44
Nikçi

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Volejbollit të Kosovës, Valon Nikçi, sqaron opinionin, se të gjitha janë gënjeshtra që fliten në opinion, se kinse ministria e sportit ka nda mjete për federata për t’ju ndarë klubeve. 

“Premtime ka, nuk ka mjete nga ministria për klube!

Të gjitha ato që fliten në opinion janë gënjeshtra. 

Sikur të jepnin mjetet nga ministria për klube, ne dhe çdo federatë tjetër menjëherë do t’i ndante ato”, tha Nikçi për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat