Veli Kajtazi: Urime gazetës, Kemajl Goca - miku i të gjithë sportdashësve  - Bota Sot
Veli Kajtazi: Urime gazetës, Kemajl Goca - miku i të gjithë sportdashësve 

Volejboll

Veli Kajtazi: Urime gazetës, Kemajl Goca - miku i të gjithë sportdashësve 

Më: 27 qershor 2020 Në ora: 13:09
Veli Kajtazi: Urime gazetës, Kemajl Goca - miku i të gjithë sportdashësve 

Legjenda e volejbollit të Kosovës, Veli Kajtazi, përgëzon gazetën kombëtare ‘Bota sot’ në 25 vjetorin e saj.

“Sportit ndërkombëtarë e në veçanti sportit vendor i keni dhënë shpirt ju miku im, miku i të gjithë sportdashësve. Andaj për këtë arritje ju përgëzoj në këtë përvjetor të gazetës ku ju jeni njëshi. 

Ecajaket tua në gazetarinë sportive dhanë një shpresë për të gjithë ata që u morën me sportin të kthehen në mbamendjen historike për të mos u harruar kurrë. Edhe një herë urime Kemajl...”, uron Kajtazi.

Duhet theksuar se Kajtazi ka dhanë shumë për volejbollin e Kosovës, sidomos në kohën e okupimit, ku edhe ishte halë në sy për regjimin serb, për çka edhe u arrestuar dhe u burgos për veprimtari kombëtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat