Nënkryetari i FVK-së, Abedin Ibrahimi: Urime 26 vjetori i gazetës ‘Bota sot’

Volejboll

Nënkryetari i FVK-së, Abedin Ibrahimi: Urime 26 vjetori i gazetës ‘Bota sot’

Më: 29 qershor 2021 Në ora: 15:46
Nënkryetari i FVK-së, Abedin Ibrahimi: Urime 26 vjetori i gazetës ‘Bota sot’

Nënkryetari i Federatës së Volejbollit të Kosovës, Abedin Ibrahimi, uron 26 vjetorin e gazetës kombëtare ‘Bota sot’. 

Ibrahimi, ka dhënë shumë dhe po jep për volejbollin, sidomos sakrifikoi gjithçka në gjeneratën e sakrificës, për të frymuar sporti skofiar.

Ibrahimi komplimenton gazetën ‘Bota sot’, duke thënë se vazhdimisht e ka përcjellur volejbollin dhe në rastet e caktuara edhe i ka mbrojtur.   

“Uroj 26 vjetorin e gazetës ‘Bota sot’. 

Falënderoj kontributin e gazetës ‘Bota sot’, me të cilën jemi rritur dhe sportin tonë e ka përcjellur në vazhdimësi, e cila ka një meritë të caktuar edhe për rritjen e saj. 

Çdo kush nga sporti i volejbollit, nga volejbollistët dhe zyrtarët, jemi të lidhur me gazetën ‘Bota sot’, gjithmonë e ka përkrahur volejbollin, sidomos na ka mbrojtur në momentet e caktuara.

Iu jemi falënderues dhe iu dëshirojmë shumë suksese gazetës ‘Bota sot’, me gazetarin Kemajl Goca, i cili i ka përcjellur aktivitetet sportive posaçërisht volejbollin brenda dhe jashtë Kosovës”, uron Ibrahimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat