Kosova në Lubjanë

Volejboll

Kosova në Lubjanë

Më: 1 shtator 2021 Në ora: 22:28
Kosova në Lubjanë

Dy kombëtaret e Kosovës në beach volley U18, sot gjatë ditës kanë arritur në Lublanë të Sllovenisë për të marrë pjesë në Kampionatin Evropian U18 që zhvillohet nga 2-5 Shtator 2021.

Pas arritjes lojtaret dhe trajnerët janë testuar negativ për COVID-19, dhe nesër pritet të zhvillojnë ndeshjet e para.

Pas testimeve të dy kombëtaret kanë mbajtur edhe stervitje para ndeshjeve që pritet ti zhvillojnë nga nesër.

Në konkurencen e meshkujve Kosova përfaqësohet nga Enes Shabani dhe Yll Salihu, ndërsa në konkurencen e femrave nga Yllka Jashari dhe Agnesa Koxha. Kombëtaret drejtohen nga trajnerët Kastriot Azemi meshkujt, respektivisht Vildane Jashari femrat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat