Humanisti nga Hasi i Prizrenit, Enver Quni dhuron para për Notre Dame - Bota Sot
Humanisti nga Hasi i Prizrenit, Enver Quni dhuron para për Notre Dame

Mediale Vip

Humanisti nga Hasi i Prizrenit, Enver Quni dhuron para për Notre Dame

Nga: Maksim Gjokaj Më: 25 prill 2019 Në ora: 18:44
Enver Quni

Flaka që përfshiu vendin më të vizituar në Paris, Notre Dame ka vënë në emociobin human edhe shqiptarët.

Pas këngëtarit Labinot Tahiri që dhuroi për këtë tragjedi e për ta rindërtuar atë, edhe një tjetër personazh humanisti Enver Quni, nga Hasi i Prizrenit, don të japë kontributin e tij pa caktuar shumën për një ndihmë Notre Damin 850 vjeçar që u dogj.

Enveri i cili me punon dhe jeton në Europë e ka prekur kjo fatkeqësi, ndërsa shquhet për shpirtin e tij human duke u bashkuar në në ndihmë me shumë emrave të njohur VIP në botë për rastin e rindërtimin e saj.BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...