Kur ndeshen “reperkat”, Melinda i hodhi ujë zjarrit por Tayna e ndezi sërish - Bota Sot
Kur ndeshen “reperkat”, Melinda i hodhi ujë zjarrit por Tayna e ndezi sërish

Mediale Vip

Kur ndeshen “reperkat”, Melinda i hodhi ujë zjarrit por Tayna e ndezi sërish

Më: 26 prill 2019 Në ora: 07:46
Melinda, Tayna

Dy prej repereve më të talentuara dhe më të famshme në Shqipëri janë Tayna dhe Melinda Ademi. Të dyja morën pëlqimin e menjëhershëm të publikut, por mes tyre lindi një betejë ku thumboheshin nëpërmjet projekteve muzikore.

"Palo" nga Melinda Ademi dhe "Pow pow" nga Tayna u konsideruan si diss-e që ia dedikuan njëra-tjetrës, por reperet thanë se nuk i referohen askujt.

Pas tyre, erdhën projekte të tjera derisa Melinda Ademi vendosi ti bëjë diss direkt Taynës dhe Rinës. Ajo përmendi hitet e tyre "Columbiana" dhe "Ilegal" duke ofenduar drejtpërdrejt rivalet.

Për këtë u pendua shpejt dhe publikoi një Instastory ku i kërkonte falje.

“I kërkoj falje artistes Tayna për ofendimet në feestyle-in e fundit. Për shkak të drejtimit që ka marrë rap-i i femrave, mendoj se duhet ta ndryshojmë kahjen dhe të mos nxisim urrejtje te gjeneratat e reja”, shkruajti Melinda, por Rinën nuk e përmendi askund.

Mendohej se kësaj "lufte" do ti vinte fundi, por jo. Tayna duket se nuk e pranon faljen e Melindës. Pas minuta pas shkrimit të Melindës, Tayna publikoi dy video në Instastory ku tregon në mënyrë indirekte se nuk ia ndjen aspak dhe e përshëndet me këngën "Shko n'rs" nga Adelina Ismaili.

Nuk dihet ende si do përfundojë kjo betejë mes repereve.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...