Beyonce dhe Adele gati bashkëpunimin e tyre - Bota Sot
Beyonce dhe Adele gati bashkëpunimin e tyre

Mediale Vip

Beyonce dhe Adele gati bashkëpunimin e tyre

Më: 30 shtator 2019 Në ora: 22:08
Beyonce dhe Adele

Dy divat e muzikës botërore, Beyonce dhe Adele, e kanë gati këngën e re.

Lajmin e ka dhënë këngëtari i One Republic, Ryan Tedder, i cili para se të performonte në Festivalin Global Citizen në New York City të shtunën, zbuloi se Beyonce dhe Adele, do të vijnë me një këngë së bashku.

Këngëtari 40-vjeçar po intervistohej nga Z100 Maxwell , i cili e pyeti këngëtarin për ndonjë ‘sekret ’për albumin e tyre të ardhshëm, “Human”, që mund të publikohet në nëntor.

Edhe pse nuk dha shumë detaje rreth këngës, ai konfirmoi se bashkëpunimi midis Beyonce dhe Adele do të jetë në albumin e ri.

“Kemi një këngë të Beyonce and Adele, me Chris Martin që luan solo në piano”, tha Tedder.

Këngëtari ka punuar me të dyja këngëtarët, me Beyonce-n për këngën Halo dhe Adele “Rumor Has It”.

Adele e ka deklaruar prej kohësh se është një fanse e Beyonce-s, madje shkoi aq larg sa të ndajë kupën e saj të Grammy-s në gjysmë, duke u ofruar ta ndajë atë me Beyonce-n, pasi sipas saj “Lemonade” ishte Albumi i Vitit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...