Arbana Osmani viziton kampin “e terrorit”, e cilëson si përvojë drithëruese - Bota Sot
Arbana Osmani viziton kampin “e terrorit”, e cilëson si përvojë drithëruese

Mediale Vip

Arbana Osmani viziton kampin “e terrorit”, e cilëson si përvojë drithëruese

Më: 25 janar 2020 Në ora: 18:30
Arbana Osmani

Arbana Osmani, një prej moderatoreve më të dashura për publikun ka bërë një udhëtim në kampin e Aushwitz – Birkenau.

Ndryshe njihet si simboli i terrorit, i krijuar nga nazistët gjermanë në vitin 1940, ku kanë vdekur rreth 1.5 milionë njerëz.

Kampi ndodhet në Poloninë Jugore dhe ka shërbyer si një qendër dënimi për të burgosurit politikë.

Moderatorja ka treguar me foto dhe video në rrjete sociale gjithcka pa në kampin "e terrorit".

Në një prej fotografive, Arbana shkroi: “Përvoja më drithëruese e jetës”.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat