‘Kurrë nuk u takua me fëmijët e tij’, kjo ishte jeta e vetmuar e Steve Bing që u vetëvra - Bota Sot
‘Kurrë nuk u takua me fëmijët e tij’, kjo ishte jeta e vetmuar e Steve Bing që u vetëvra

Mediale Vip

‘Kurrë nuk u takua me fëmijët e tij’, kjo ishte jeta e vetmuar e Steve Bing që u vetëvra

Më: 26 qershor 2020 Në ora: 11:17
Steve Bing

Steve Bing ishte një filantrop i përkushtuar dhe mbështetës pasionant i shumë kauzave të mira.

Edhe pse braktisi kolegjin për të ndjekur ëndrrën e tij për t'u bërë një krijues filmi, Steve u bë një histori e madhe suksesi në Hollivud.

Ai themeloi “Shangri-La Entertainment” pasi trashëgoi rreth 600 milion dollarë nga gjyshi i tij.

Filmi i parë i Steve prej të cilit fitoi shuma të mëdha ishte “Sylvester Stallone Get Carter”, i pub likuar në vitin 2000.

Ai shkroi “Kangaroo Jack” në 2003 dhe gjithashtu investoi gati 100 milion dollarë në filmin e vitit 2004, “The Polar Express”.

Producenti i filmit gjithashtu i përdori pasuritë e tij për mirë dhe dhuroi shuma të mëdha parash për shkaqe mjedisore.

Por 55-vjeçari duket se vante nga vetmia dhe besohet të jetë vetëvrarë të hënën.

Ai ka një djalë, Damian me ish-të dashurën Liz Hurley.

Gjatë gjithë jetës së tij, karriera e suksesshme e Steve dhe dhurimet për bamirësi.

Pas një ndarje të shkurtër në mars 2001, çifti u tha se ishte më serioz se kurrë, duke kaluar tërë kohën së bashku në suitën e tij luksoze në “Hotel Bel Air”.

Pas dyshimeve se ai nuk mund të ishte babai i fëmijës që ajo priste, ai premtoi se nëse djali do të rezultonte i tij pas testit të AND-së, Bing do të merrte çdo përgjegjësi përsipër dhe madje do t’i dhuronte 100,000 dollarë çdo muaj. Por i vendosur për ta bërë të qartë kristal se nuk bëhej fjalë kurrë për paratë, Liz hodhi poshtë gjestin e tij dhe deklaroi se paratë nuk ishin "të kërkuara ose të mirëpritura".

"Unë e kam bërë gjithmonë të qartë për Stephen Bing, babain e djalit tim Damian, se nuk dua ndihmë financiare prej tij," tha ajo.

Thuhet se Steve nuk e ka takuar kurrë Damian, fëmijën që ai e ndan me Liz dhe se e ka takuar Kira-n vetëm kur ajo u rrit.

Kira ishte vajza e Steve nga marrëdhënia që pati me ish-lojëtaen e tenisit, Lisa Bonder.

Përveç kësaj, edhe babai i Bing, Peter, ka dalë kundër dhënies së trashëgimisë fëmijëve të tij, sepse ai kurrë nuk i kishte takuar ata. Sipas tij, asnjë anëtar i familjes, i cili nuk jetonte me të, nuk mund të trashëgonte asgjë prej tij.

Peter kishte përcaktuar se nipërit do të ishin trashëgimtarët e tij, por ai u përpoq të ripërcaktonte kuptimin e termit nip në dokumente, sepse në këtë rast fëmijët e Bing nuk ishin nipërit ideal si trashëgimtarë.

Por Bing doli kundër babait të tij, kështu që tashmë si vajza, ashtu edhe djali do të marrin pjesë në pasurinë e tij.

Liz tha: "Jam e trishtuar se ish-Steve im nuk është më me ne.”

"Është një fund i tmerrshëm. Koha jonë së bashku ishte shumë e lumtur dhe unë po i postoj këto fotografi, sepse edhe pse kemi kaluar disa periudha të vështira, janë kujtimet e mira, të mrekullueshme të një njeriu të ëmbël, të sjellshëm që kanë rëndësi. Ne së fundmi folëm në ditëlindjen e 18-të të djalit tonë. Ky është një lajm shkatërrues dhe i falënderoj të gjithë për mesazhet e tyre të bukura."

Damian shtoi: "Faleminderit nga thellësia e zemrës sime të gjithëve që kanë arritur të ndjekin lajmet shkatërruese.”

"Kjo është një kohë shumë e çuditshme dhe konfuze dhe unë jam jashtëzakonisht mirënjohës të rrethohem nga familja dhe miqtë e mi."

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat