Harrojeni presidenten Kroate, presidentja e Perus është super femër - Bota Sot
Harrojeni presidenten Kroate, presidentja e Perus është super femër

Mediale Vip

Harrojeni presidenten Kroate, presidentja e Perus është super femër

Më: 20 korrik 2018 Në ora: 22:58
Mercedes Aráoz

Të drejtosh një shtet nuk është aspak e thjeshtë. Zotësia dhe inteligjenca është ajo që e bën një lider të fuqishëm, por ndonjëherë ka edhe bonuse. Kolinda Kitaroviç, ishte shëmbulli i këtij kombinimi dhe njohjen e saj në mbarë botën, e mundësoi më së miri botërori.

Por si Kolinda, ka dhe lidere të tjera femra të cilat për një arsye apo tjetrën nuk janë aq popullore.

Në këtë artikull ne kemi përzgjedhur disa gra në krye të shteteve që përveç aftësive drejtuese, duhen komplimentuar edhe për pamjen e jashtme.

Mercedes Aráoz – Ajo është kryeministria e Perusë. Një femër tipike latine, e cila është e pamundur të mos komentohet për pamjen e saj të jashtme. Është 56 vjeç, dhe dhe është një ndër të paktat femra në botë që drejton një shtet.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera