Shahu ‘godet’ Veselin: Manipulimi me Amerikën është krim, ju kanë rënë kredencialet e moralit - Bota Sot
Shahu ‘godet’ Veselin: Manipulimi me Amerikën është krim, ju kanë rënë kredencialet e moralit

Politika

Shahu ‘godet’ Veselin: Manipulimi me Amerikën është krim, ju kanë rënë kredencialet e moralit

Nga: G.B Më: 1 tetor 2019 Në ora: 22:09
Rexhep Shahu

Amerikani Matt Whitaker po qëndron në Kosovë në mbështetje të Kadri Veselit për kryeministër të Kosovës. Nga PDK është thënë se është njeri i  Trump-it.

Në anën tjetër ambasada e SHBA-së në Kosovë ka thënë se SHBA nuk e mbështet asnjë parti apo politikan. Ndërsa, mediat e huaja kanë shkruar se Matt Whitaker është nën hetim nga FBI.

Lidhur me këtë, njohësi i çështjeve politike, Rexhep Shahu, ka thënë për gazetën “Bota sot” se me Amerikën gjithmonë synohet të mashtrohet populli, por që qëndrimi i vetëm zyrtar është i Ambasadës amerikane.

“Me Amerikën gjithmonë synohet të mashtrohet populli, të keqpërdoret Amerika dhe këto janë lojës të ndyra. Nuk janë histori të reja këto, dhe qëndrimi i vetëm zyrtar është ai i Ambasadës amerikane. Nuk janë njëqind as dy Amerika por ka sharlatanë edhe që bëjnë biznese politike dhe manipulime”, është shprehur ai.

Sipas Shahut, PDK mund t’i manipulojë zgjedhjet e t’i blejë ato, por i kanë rënë kredencialet e moralit nga abuzimet e pushtetarëve e komandantëve të pasluftës, derisa manipulimin me Amerikën në emër të Trump-it e quan krim.

“PDK mund t’i manipulojë zgjedhjet, t’i blejë si Edi Rama para zgjedhjeve por moral për të qeverisur Kosovën për momentin nuk ka PDK. I kanë rënë kredencialet e moralit nga abuzimet e pushtetarëve e komandantëve të pasluftës. Është ky moral i dyshimtë që me çdo çmim dhe manipulim do të fitojë e të mbajë pushtetin nga frika e ndëshkimeve të mundshme nga pushteti i ri. Por askush nuk vjen në pushtet me sëpatë apo skicë në dorë, ta dënojë kundërshtarin pasi hakmarrja nuk do ndalej e krimi do riciklohej. Mashtrimi e manipulimi me Amerikën e në emër të presidentit Trump është një krim”, ka deklaruar Rexhep Shahu për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...