Flet analisti, ja pse qytetarët e Kosovës po dështojnë të integrohen - Bota Sot
Flet analisti, ja pse qytetarët e Kosovës po dështojnë të integrohen

Politika

Flet analisti, ja pse qytetarët e Kosovës po dështojnë të integrohen

Nga: H.O. Më: 6 maj 2020 Në ora: 19:20
Ilustrim

Njohësi i ҫështjeve politike, Leon Duhanaj thotë se shqiptarët po dështojnë të integrohen në Evropë duke mbetur si tokë e djegur në mes të dy botërave. Sipas Duhanajt nëse shqiptarët vazhdojnë të kenë dyshime, dyshimi nga Evropa karshi nesh do të rritet edhe më shumë.

“Nuk është hera e parë ku shqiptarët të hamendur mes lindjes dhe perëndimit , dështojnë të integrohen, dhe prishin aleancat duke u larguar nga shtrati i natyrshëm europian për të mbetur tamponzonë  apo si tokë e djegur mes dy botërave. Shqiptarët, duhet në radhë të parë ta bindin vetën  e tyre se janë europian dhe, të sillen si të tillë. Me pastaj do ta kenë me të lehtë t'i bindin të tjerët. Nëse vetë vazhdojnë të kenë dyshime, dyshimi nga Europa karshi nesh, do të rritet edhe më shumë”, vlerëson analisti Duhanaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat