Deputeti i PSD-së: Jemi për zgjedhje të parakohshme - Bota Sot
Deputeti i PSD-së: Jemi për zgjedhje të parakohshme

Politika

Deputeti i PSD-së: Jemi për zgjedhje të parakohshme

Nesib Hoti Nga Nesib Hoti Më 13 qershor 2018 Në ora: 15:12
Partia Socialdemokrate (PSD)

Partia Socialdemokrate (PSD) të hënën do të mbajë tryezën e radhës me partitë politike me temë “Dialogu me Serbinë: Fuqizimi i Republikës Parlamentare”.

Deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Salih Salihu, në një bisedë për gazetën “Bota sot”, ka folur rreth tryezës së paralajmëruar nga partia e tij.

 “Sa i përket ftesës, se cilat parti do të ftohen apo nuk do të ftohen nuk kam informacione, mirëpo është caktuar vetëm tema, e që do të jetë dialogu me Serbinë”, është shprehur deputeti i PSD-së.

I pyetur se a do të diskutohet në këtë tryezë edhe për zgjedhje të jashtëzakonshme, Salihu tha se momentalisht nuk ka disponim për këtë çështje.

Image
Salih Salihu

“Momentalisht po shihet se nuk ka disponim. Ju i keni parë debatet e fundit, ku u deklaruan kinse janë për zgjedhje, por sa po shihet asnjëherë prej tyre nuk e kanë seriozisht. Momentin që bëhen numrat edhe ne jemi dakord. Siç duket numrat nuk janë, me Listën Serbe nuk duket e arsyeshme me rrëzu qeverinë dhe jo e hijshme. Kështu që, nëse bëhen numrat, kushdo që i bën edhe ne i japim, në qoftë se është vetëm PSD-ja”, përfundoi deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Salih Salihu, për gazetën “Bota sot”.

Ndërkohë, opozita në Kuvendin e Kosovës në vazhdimësi është duke e kontestuar legjitimitetin e Qeverisë aktuale të Kosovës, por zyrtarisht nuk ka ndërmarrë ndonjë nismë drejt ngritjes së ndonjë mocioni të mosbesimit, sado që kjo çështje përmendet si mundësi reale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera