Kosova U18 vazhdon përgatitjet për Kampionatin Ballkanik - Bota Sot
Kosova U18 vazhdon përgatitjet për Kampionatin Ballkanik

Volejboll

Kosova U18 vazhdon përgatitjet për Kampionatin Ballkanik

Më: 4 korrik 2019 Në ora: 12:08
Kosova U18 vazhdon përgatitjet për Kampionatin Ballkanik

Kombëtarja e Kosovës U18 meshkujt po vazhdon përgatitjet për Kampionatin Ballkanik që do të mbahet në Ferizaj nga 6-10 Korrik. 

Për ti vizituar ekipin kombëtar ishin edhe krerët e FVK, të cilët nga afër u njohën me rrjedhën e përgaditjeve nga ana e trajnerëve dhe lojtarëve.

Në radhët e ekipit kombëtar mbretëron një atmosferë mjaft pozitive dhe të gjithë ishin optimist për paraqitje sa më të mirë në këtë garë. 

Në kampionat përveq Kosovës do të marrin pjesë edhe Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia, Rumania dhe Turqia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...