Kosova e përmbyll kampionatin ballkanik me fitore - Bota Sot
Kosova e përmbyll kampionatin ballkanik me fitore

Volejboll

Kosova e përmbyll kampionatin ballkanik me fitore

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 11:54
Kosova e përmbyll kampionatin ballkanik me fitore

Pas tri ndeshjeve të humbura ndaj Greqisë, Turqisë dhe Bosnjës, Kosova ka arritur të shënoj fitore në ndeshjen e fundit ndaj Shqipërisë.

Ndeshja ishte mjaft interesante me dominim herë të njërës e herë të tjetrës kombëtare duke e dërguar lojën në pesë sete. 

Në setin final Kosova arriti të jetë më efektive duke fituar 15:12. 

Me këtë ndeshje Kosova e ka përmbyllur pjesëmarrjen në Kampionatin Ballkanik U17 femra në vendin e nëntë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat