Gara e Beachvolleyt po zhvillohet e nuk mungojnë rivalitetet

Volejboll

Gara e Beachvolleyt po zhvillohet e nuk mungojnë rivalitetet

Nga: K. G. Më: 25 korrik 2020 Në ora: 17:58
Gara e Beachvolleyt po zhvillohet e nuk mungojnë rivalitetet

Sot në ambientet e Holiday Resort ka filluar Kampionati i Kosovës në Beachvolley në kategorinë U18. 

Interesimi i ekipeve për pjesëmarrje është mjaft i madh, ku në konkurrencën e femrave po marrin pjesë gjithsej 22 ekipe, ndërsa në atë të meshkujve vetëm 6, thuhet nga Federata e Volejbollit të Kosovës. 

Deri me tash janë zhvilluar disa takime me rivalitet por edhe me cilësi. 

Kushtet janë të mira dhe gjithçka shkon sipas parashikimeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat