Një emër i madh në vitin 1979, që edhe sot kur përmendet emocionohen në Kosovë 

Volejboll

Një emër i madh në vitin 1979, që edhe sot kur përmendet emocionohen në Kosovë 

Nga: K.G. Më: 13 gusht 2020 Në ora: 17:51
Nga e djathta: Bardhyl Zajmi /trajner/, Xhavit Kajtazi, ?, Fatmir Berisha, Xhevdet Buçani, Gani Dautaj, ?

I ndjeri, profesor Bardhyl Zajmi, ka dhënë shumë për zhvillimin e Kulturës Fizike dhe sportit në Kosovë nga viti 1947 e deri në vitin 1998. 

Ish volejbollisti dhe trajneri i klubit Prishtina Volley, Xhavit Kajtazi, ka postuar një foto në profilin e tij, ku aty është edhe prof. Zajmi.    
“Pak histori.

Përfaqësuesja e Universitetit te Prishtinës ne volejboll për meshkuj, në Universiadën "Ohri '79".
Fotografuar me 22 maj 1979. 

Nga e djathta: Bardhyl Zajmi /trajner/, Xhavit Kajtazi, ?, Fatmir Berisha, Xhevdet Buçani, Gani Dautaj, ?”, shkruan Kajtazi në profilin e tij në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat