Disa ndeshje me rivalitet në Superligën B të Kosovës

Volejboll

Disa ndeshje me rivalitet në Superligën B të Kosovës

Nga: K.G. Më: 4 tetor 2020 Në ora: 23:16
Fushë Kosova

Në volejboll rinisin garat në Superligën B të meshkujt dhe të femrat, ku në disa ndeshje është treguar rivalitet mes skuadrave.  
Duhet veçuar fitoren e Fushë Kosovës me rezultat 3:1 kundër Feronikelit dhe Grykës që fitoi në me rezultat të ngushtë 3:2 ndaj Vushtrrisë. 

Të meshkujt, AS Vushtrria e mposhti me 3:0 Lubotenin J, ndërsa Vëllaznimi po ashtu me 3:0 Prishtinën.

Superliga B, java e tretë

Femrat 
Ulpiana - Malisheva  1:3
F. Kosova - Feronikeli  3:1
Gryka - Vushtrria  3:2 

Meshkujt
Luboteni J - AS Vushtrria  0:3
Vëllaznimi - Prishtina 3:0 
Drenica - Ulpiana  3:1

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat