Drita shtang Prishtinën, ia rrëmben lojtaren më të mirë

Volejboll

Drita shtang Prishtinën, ia rrëmben lojtaren më të mirë

Nga: K.G. Më: 31 gusht 2021 Në ora: 21:40
Drita shtang Prishtinën, ia rrëmben lojtaren më të mirë

Flitej e përflitej prej kohësh, se Drita nga Gjilani, kampione në fuqi, po synon volejbollisten Leonita Hoxha të Prishtina F.

Në fakt, këto pëshpëritje në opinionin sportiv, dolën të vërteta!

Leonita i bashkohet Dritës nga Gjilani, në anën tjetër shtang Prishtinën.

Lëvizjet e volejbollisteve nga njëri klub në tjetrin, janë edhe normale.

Drita përforcohet, ky përforcim gëzon shumë edhe trajnerin Lorik Ilazi.

“Drita vazhdon me ardhjet e reja që të kompletoje sa më mirë ekipin për stinorin e ardhshëm.

Vazhdojmë me prezantimin e radhës gjatë këtij afati kalimtar.

Ekipit tonë i bashkangjitet anëtarja e Kombëtares së Kosovës, Leonita Hoxha.

Leonita vjen tek Drita jonë për vitin e ardhshëm si huazim nga KV Prishtina F nga Prishtina me të cilët ka kontratë profesionale.

Falënderojmë ekipin e KV Prishtina F të cilët ja mundësuan Leonitës që të jetë pjesë e jonë për këtë vit dhe të ndihmojë ekipin në arritjet e qëllimeve dhe përfaqësimin të sa më të mirë të Dritës tonë në garat ndërkombëtare.

Leonita vjen të Drita me të vetmin qëllim të mbrojë titullin e Kampionit dhe të Fitojë çdo trofe për Dritën tonë.

Leonita luan në pozitën e qendrës dhe është një nga lojtaret me atraktive që ka Kosova.
Karriera e Leonitës:

Hapat e parë të volejbollit i fillojë në moshën e re të ekipi i KV Ulpiana nga Lipjani duke qenë një ndër shtyllat kryesore te ekipit Ulpiana.

Leonita vazhdoj karrierën në Prishtinë të KV Prishtina F me të cilët ka arritur shumë fitore dhe paraqitje të shkëlqyera”, shkruan në faqen e KV Drita F.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat