Peja tregon lojë të madhe

Volejboll

Më: 6 tetor 2023 Në ora: 23:59
KV Peja

KV Peja e fitoi ndeshjen e dytë të grupit B në BVA Kupën Ballkanike, ndaj KV Universiteti nga Tetova me rezultat 3:0.

Pejanët ishin më të mirë në secilën nga setet në ndeshjen që zgjati 1 orë e 18 minuta, ndaj skuadrës nga Tetova.

Secila prej periudhave u karakterizua nga rivalitet, meqë tetovarët përkundër humbjeve në sete, në secilën prej tyre arritën minimumi 21 pikë.

Setin e parë Peja e fitoi 25 me 21, ndërsa periudha më rivalizuese ishte seti i dytë, të cilin “shqiponjat” e fituan 25 me 23.

Sikurse seti i parë, edhe në të tretin “universitarët” u kufizuan në 21 pikë, e në këtë formë, kampioni i Kosovës e siguroi fitoren e parë në BVA Kupën Ballkanike për djem.

Kjo fitore u mundëson pejanëve të garojnë për të synuar podiumin, në garën ku përveç tyre po marrin pjesë 6 ekipe, nga Turqia, Greqia, BeH, Serbia dhe Maqedonia e Veriut.

FVK e përgëzon KV Peja për këtë triumf, duke u dëshiruar suksese të reja deri në mbyllje të garës.